درباره ما

مهندسی کنترل آلایندگی محیط زیست یک تخصص است و رسیدن به یک خروجی مطلوب نیازبه دانش مهندسی و ساخت بسیارخاص خود میباشد ، لذا با توجه به نیازمندیهای متنوع کارفرما ( مشتریان ) سفارش یک محصول در این حوزه دارای تنوع بسیار بوده و بسته به عملکرد آن در صنایع مختلف متفاوت میباشد. شرکت ارکان گستر از زمان سفارش گذاری محصول تا نصب و راه اندازی و دوره گارانتی مرحله به مرحله همراه کارفرما ( مشتری ) بوده و تا رسیدن به نقطه مطلوب آنرا پشتیبانی کامل خواهد کرد .

شرکت ارکان گستر با تکیه بر دانش مهندسی روز در دنیا و نیز بهره گیری از تکنولوژی منتقل شده از تامین کنندگان اروپایی در حال حاضر سازنده و تامین کننده تجهیزات  مورد نیاز برای صنایع مختلف میباشد . در ابتدای همه پروژه ها با تکمیل پرسشنامه فنی توسط کارفرما (مشتری) سفارش گذاری انجام شده و پس از محاسبات مربوطه به همراه شبیه سازی در نرم افزارهای تخصصی ،  مشخصات فنی اولیه استخراج و به تایید طرفین خواهد رسید . بنابر این پروسه ساخت در ابتدا  با شفاف سازی کامل همراه بوده و هدف رسیدن به اطمینان کامل مشتری در سفارش گذاری محصول خواهد بود .

ناظر محترم کارفرما ( مشتری)  در طول مدت ساخت هر زمان میتواند در محل کارخانه شرکت ارکان گستر حاضر شده و شاهد پروسه تولید محصول باشد. لذا کیفیت محصول مورد نظر از هر جهت تضمین شده و بهمراه گارانتی یک ساله  و فاینال بوک بهره برداری در اختیار مشتری قرار خواهد گرفت.  در انتها عملکرد محصول نیز پس از نصب و راه اندازی مورد پایش قرار گرفته و پیشتیبانی کامل دوره وارانتی را بهمراه خواهد داشت.

فعالیت ارکان گستر در حوزه کنترل آلایندگی آب و فاضلاب :

 • طراحی و ساخت پکیج تصفیه فاضلاب بهداشتی انسانی
 • طراحی و ساخت پکیج تصفیه فاضلاب صنعتی
 • تصفیه بیولوژیکی فاضلاب بهداشتی انسانی
 • استفاده از فرآیندهای فیزیکی و شیمیایی در تصفیه فاضلاب
 • تصفیه فاضلاب و پساب صنعتی تولیدی در صنایع مختلف
 • فیلتراسیون و جداسازی آلاینده های آب و فاضلاب
 • طراحی و ساخت ایستگاه پمپاژ فاضلاب
 • تامین تجهیزات تصفیه خانه فاضلاب مانند بلوئر های هوادهی

فعالیت ارکان گستر در حوزه کنترل آلایندگی هوا  :

 • ارائه انواع سیستم های کنترل و کاهش آلاینده های صنعتی جهت حذف بخارات اسیدی، ذرات جامد، و گرد و غبار به روش اسکرابر مرطوب و ونتوری اسکرابر
 • طراحی و ساخت سیستم های حذف گازهای فرار(VOCs)، گاز آمونیاک و … به روش استریپر و سایر روش های جذب
 • طراحی، تامین و ساخت انواع تجهیزات داخلی برج های فرایندی شامل pad Demister ،Packet  Vans و Candle filters جهت کاهش انواع بخار و میست از جریان گازی و رسیدن به استاندارد سازمان حفاظت محیط زیست
 • تأمین خارجی تجهیزات صنعتی از مرحله خرید تا حمل خارجی و ترخیص کالا
 • طراحی و ساخت پکیج تزریق مواد شیمیایی مانند پکیج تزریق اسید، پکیج تزریق سود و …
 • ارائه انواع سیستم های حذف و کنترل بو مانند بیوفیلترها، اسکرابر ها و روش های جذب سطحی
 • تامین و ساخت سیستم حذف ذرات روغن در گردش از تخلیه خروجی کلیه تجهیزات دوار شامل کمپرسورها و توربین­ها ( (Lube Oil Vent Mist Eliminator

شرکت ارکان گستر با بهره‌گیری از کارشناسان توانمند خود، بهترین روش‌ها و تکنولوژی‌های روز دنیا را در اجرای پروژه‌های مختلف بکار می‌گیرد.

شرکت ارکان گستر با بهره‌گیری از کارشناسان توانمند و نیز  با استفاده از تکنولوژی‌های روز دنیا به صورت کاملا روشمند و استاندارد در پروژه های محیط زیست ورود کرده و پس از شناخت نوع آلایندگی اقدام به انتخاب بهترین گزینه برای رفع آن مینماید.

کارشناسی تصفیه انتشارات آلایندگی

شرکت ارکان گستر نماینده AWS ایتالیا تا به امروز توانسته با پشتوانه‌ای فنی و مهندسی بسیار مجرب درخصوص کنترل آلایندگی‌های صنعتی، پزشکی، غذایی، پتروشیمی‌ها و … ارائه دهنده بهینه‌ترین روش‌ها در  تصفیه آب، هوا، خاک با  راندمانی مطلوب در فرایندی کاملا تخصصی در هفت مرحله  به شرح زیر باشد.

 • مرحله اول:  اعزام کارشناس و مشاوره تخصصی
 • مرحله دوم: پاکسازی واحد فرآیند
 • مرحله سوم: آنالیز و رفتار شناسی آلاینده
 • مرحله چهارم: طراحی بهینه‌ترین سیستم حذف آلایندگی با راندمان بالا
 • مرحله پنجم: تست سیستم طراحی شده جهت حذف آلایندگی
 • مرحله  ششم: ساخت و تولید سیستم کنترل آلایندگی
 • مرحله هفتم: راه اندازی و بهره برداری

مرحله اول: اعزام کارشناس و مشاوره تخصصی

با توجه به این که تمامی صنایع و یا به عبارت دیگر تمامی سیستم‌ها و زیرسیستمهای فرآیندی که جهت تولید یک محصول فعالیت دارند دارای پسماند‌های متعدد و متفاوتی به صورت مایع یا گاز آلاینده، هوا، آب یا خاک را میباشند ، شرکت ارکان گستر با اعزام کارشناس اقدام به  شناخت کامل آلاینده مورد نظر نموده و پیشنهادات و راه حل تخصصی مورد نیاز  جهت  مدیریت آلاینده‌ها و جلوگیری از انتشار آنهارا ارائه مینماید.

مرحله دوم: پاکسازی واحد فرایند

درمرحله دوم منبع انتشارات آلایندگی شناخته شده  و بدنبال آن اقدامات اولیه جهت کنترل آلایندگی‌ها، جمع‌آوری کلیه انتشارات از واحد و  هدایت آن توسط داکت‌ها و کانالهای گازی یا مایع به یک نقطه خارج از واحد صورت خواهد گرفت . شایان ذکر است پس از انجام این مرحله، پاکسازی واحد مورد نظر به صورت کامل انجام شده و  آلایندگی در مسیر معینی هدایت می‌گردد. این امر باعث می‌شود اپراتورهای مجموعه واحدهای فرآیند دیگر در معرض تماس، استنشاق و یا نفوذ آلاینده ها قرار نگیرند.

مرحله سوم: آنالیز و رفتارشناسی آلاینده

پس از متمرکز کردن کلیه آلایندگی و انتشارات در یک نقطه معین (آلاینده‌ها معمولا به آب، هوا یا خاک انتقال داده می‌شوند.) آنالیز و نمونه برداری از عنصر آلاینده صورت گرفته  و مقدار آلاینده (  MG/M3) مشخص می‌گردد. در صورتیکه آلاینده خطرناک و کمتر از حداقل مقادیر مجاز باشد ،  با توجه به خود پالایش بودن اکوسیستم (اتمسفر خاک، آب)  در درون خود این مقدار از عناصر آلوده به صورت طبیعی پالایش و تصفیه خواهند شد .

اما در اکثر اوقات آلایندگی‌های صنعتی و غیره خطرناک بیش از حد مجاز می‌باشند و بنابراین نمیتوان مجوز پالایش آن را به اکوسیستم واگذار کرد ،  لذا در برخورد با این نوع موارد آلایندگی، با توجه به شناخت و آگاهی بدست آمده از نقطه ضعف عنصر آلوده ، رفتار شناسی آن آلاینده آنالیز شده و در ادامه می‌توان به مقابله و کنترل آلودگی پرداخت . شرکت ارکان گستر توسط کارشناسان مجرب در مسیر سبز خود با رفتار شناسی و آنالیز عناصر مختلف آلاینده‌های گازی یا مایع در صنایع مختلف،یه صورت مستمر قادر به کنترل و درنهایت حذف آنها بوده  و با این امر به اکوسیستم کمک شایان و قابل ملاحظه‌ای انجام خواهد گرفت .

مرحله چهارم: طراحی بهینه‌ترین سیستم حذف آلایندگی با راندمان بالا

با توجه به شرح مرحله سوم، رفتار شناسی آلاینده به ما کمک خواهد کرد  تا با کمترین هزینه بهترین راه حل را برای حذف سیستم آلاینده ارائه دهیم. در ادامه  از مهمترین سیستم‌های حذف آلایندگی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • حذف آلودگی خروجی از دودکش‌های صنعتی
 • حذف آلاینده‌های تولید شده از اتاق‌های تولید مواد صنعتی و شیمیایی
 • کنترل آلودگی هوا

در این حوزه با استفاده سیستم‌های مختلف  از قبیل اسکراب، اسکرابر تر، اسکرابر خشک، اسکرابر ونتوری، سیستم WESP، برج‌های تصفیه می‌توان انتشارات آلاینده را کنترل و در نهایت  حذف نمود. البته باید توجه داشت تحلیل و  طراحی مهندسی انجام شده در شرکت ارکان گستر موجب کاهش هزینه و نیز افزایش راندمان سیستم طراحی شده در حذف آلاینده مورد نظرمیگردد ( مخصوصا کاهش هزینه طراحی سیستمهای حذف آلایندگیهای صنعتی که اکوسیستم را در معرض آسیبهای جدی قرار میدهند)  .

مرحله پنجم: تست سیستم طراحی شده جهت حذف آلایندگی

پس از طراحی سیستم توسط واحد مهندسی شرکت ارکان گستر ، سیستم مورد نظر توسط بخش فنی این مجموعه در نرم افزار شبیه سازی شده و از نظر راندمان حذف و فشار فرایند، استحکام سیستم مورد بررسی قرار می‌گیرد. درصورت موفقیت آمیز بودن تست در مرحله بعدی ساخت سیستم در دستور کار قرار خواهد گرفت. درغیر اینصورت ،  گزارش عدم انطباق تست به واحد طراحی منعکس شده تا پس از بازخوردهای مورد نیاز  سیستم مورد نظر را  به راندمان مطلوب و در نهایت قابل قبول برساند.

مرحله ششم: ساخت سیستم کنترل آلایندگی

پس از تست و قبولی سیستم طراحی شده، تمامی ملزومات از جمله نقشه‌های ساخت، PFD ،P&ID  و مستندات فنی  ….. بعد  بررسیهای مورد نیاز  و تایید نهایی کارفرما جهت ساخت به کارخانه ارکان گستر ارسال خواهند شد.

مرحله هفتم: راه اندازی و بهره برداری

با توجه به توضیحات ارائه شده سیستم مورد نظر آماده حذف آلاینده مختص و تعریف شده خود خواهد بود . در این مرحله بعد  از راه‌اندازی ، بهره‌برداری از سیستم ساخته شده به صورت اصولی و دقیق به واحد مورد نظر ( مشتری محترم)  آموزش داده میشود تا عملکرد دستگاه درمطلوب ترین کیفیت و بالاترین راندمان تضمین گردد.

گواهینامه و سرتیفیکیت ها