دمیستر، مش پد و وایرمش

دمیستر و مش پد قابلیت حذف کامل ذرات مایع با ابعاد میکرونی در حدود 5-2 میکرون را دارد و به منظور بازدهی بالای دمیستر و مش پد بایستی پارامترهای طراحی به طور دقیق در طراحی و ساخت دمیستر لحاظ گردد. از مهم ترین  پارامترهایی که در زمان طراحی دمیستر و مش پد مورد نظر قرار می گیرد می توان به موارد زیر اشاره نمود:

  • جنس مش پد و دمیستر : در ساخت دمیستر می توان از انواع مختلف مواد از جمله پلاستیک، کربن استیل و استنلس استیل استفاده نمود. استنلس استیل و دیگر آلیاژهای مورد نظر خریدار حرارت داده می شوند تا دارای حداکثر مقاومت در مقابل خوردگی باشند.
  • ابعاد و اندازه مش پد و دمیستر: مش پد و دمیستر در ابعاد و اندازه های متفاوت و مطابق با نیاز مشتری طراحی و ساخته می شوند.
  • شکل مش پد و دمیستر: مش پد و دمیستر در اشکال متنوع ساخته می شود تا نیاز مشتری به صورت کامل برطرف گردد.

عملکرد دمیستر، مش پد و وایرمش

ذرات مایع در جریان عبور گاز از میان دمیستر و مش پد و تحت تأثیر سیم ها، در سیم های وایر مش و دمیستر باقی می مانند و نمی توانند با جریان گاز از دمیستر و مش پد خارج شوند. مش پد و دمیستر جزء تجهیزات جداکننده مایع از گاز به صورت اینرسی هستند زیرا ذرات مایع به علت نوع حرکتشان توسط دمیستر از جریان مایع جدا می گردند.

کاربرد دمیستر و مش پد

در صنایع مختلف از جمله صنایع پالایشگاهی، پتروشیمی، نفت و گاز، شیمیایی و … کاربرد دارد.

در انواع جداکننده ها و سپراتور (separator) و برج تقطیر، جدا سازی مایع از گاز، به منظور کم کردن هدر رفت حلال ها در اسکرابرها و جاذب ها و به منظور تصفیه آمین در پروسه شیرین سازی گاز ترش کاربرد دارد.

کندل فیلتر

کندل فیلتر